Mesajı Okuyun
Old 14-08-2017, 22:21   #83
sugem

Alıntı:
Yazan Av.Mustafa Coşgun
Ruhsatımın gelmesine yaklaşık 2 ay kaldı. Zaten var olan ofis açmak fikri daha da kuvvetleniyor. Bu noktada ruhsat geldikten sonra 6-8 ay bağlı çalışarak küçük de olsa bir meblağ biriktirmek mi yoksa kredi çekerek derhal yola koyulmak mı daha mantıklı?
Bir de büyük şehirlerde giderek yaygınlaşan hazır ofis paylaşımlı ofis gibi çalışma şekilleri gider tasarrufu açısından tercih edilebilir mi ? Özelikle bizim gibi yeni başlayanlar için görünüşte cazip olan bu hazır ofis sisteminin ne gibi zararları olabilir.?Saygılarımla.
Ben 1 yıl bağlı çalışarak, 7-8 bin-TL gibi bir bakiye ile aileden destek beklentisi ve durumu olmadan ofis açtım. 3,5 yıldır kendi ofisimde devam edebiliyorum şükürler olsun.. Öncelikle size tavsiyem ilk etapta kendi mesleki donanımınıza yatırım yapmanız.. Çünk zaten ilk etapta yüksek meblağlar kazanamayacaksınız bağlı çalışarak.. Oyüzden mümkünse daha fazla ücretten ziyade işin niteliğini ve meslektaş saygısını benimseyen ofislerde 6 ay- 1 yıl arası çalışmanız..Çünkü 1 aylık kirayı denkleştirdiğinizde evet bir ay garantili ofisiniz oluyor ama içinde her gün yeni kira döneminin yaklaşması stresini yaşamaktansa az da olsa birikimle başlamak gerektiğini düşünüyorum.. Birikim olmaksızın da başarabilirsiniz ama değmeyecek bir stres sizi bekler.. hazır ofisler yerine paylaşımlı ofisler hem maddi açıdan hem de müvekkillerin hazır ofislere bakışı hukuk ofisi izlenimini yaratmayacağından ,daha tercih edilebilir. Tek odayı bir başka meslektaşınızla dahi kirAlayabilirsiniz..