Mesajı Okuyun
Old 29-12-2009, 20:57   #3
Songül Yıldız Aksarı

Savcının böyle bir durumda soruşturma izni istemesine maalesef şaşırmadım. Hatta Soruşturma izni de verilecektir, buna da şimdiden hazırlıklı olun. Hakkınızda dava da açılacakıtr. Ama dava açıldığında kesinlikle aklanacağınızdan eminim. Her nedense şüpheli avukat olunca dava açmak kolay oluyor. Hatta benim hakkımda da şikayet dosyası var ve hakkımdaki dosyadan tesadüfen haberim. Savcı size ne yapacağını dahi söylediğine göre bana göre şanslı sayılırsınız.
Ama içinizi ferah tutun. Evet, insan böyle bir durumda huzursuzluktan ne yapacağını bilemiyor, terzi kendini söküğünü dikemez hesabı çaresiz hissediyor. Ama sonuçta Adalet yerini buluyor. Ben buna inanıyorum. Sizin olayınızda da bir tanıkla suçlu bulunmanız mümkün değil. Hele ki ücret istemediğiniz konusu çok komik. Makbuzla ispat etmesi gerektiğini öğrendiği için böyle saçma bir iddia ortaya atmış olmalı. Siz neden ücret istememişsiniz acaba, aranızda akrabalık bağı da kurmuşlar mı 2007 yılında size vekalet vermiş de sizin duruşmalara girip girmedğinizden nasıl haberdar olmamış. Sizinle kaç telefon görüşmesi yapmış, kaç kere büronuza gelmiş. Sonuçta ceza davalarında şahsi ilişkiler ön plandadır.
Bütün bunlara ek olarak, oldu ki mahkeme bir tanığa inanıp sizin vekalet alıp temyize gitmediğinize kanaat getirdi. Sizin temyize gitmemiş olmanız tek başına bu şahsın bu cezayı almasına etki etmez. Temyize gitseydiniz karar bozulacak mıydı? Bu da önemlidir.