Mesajı Okuyun
Old 24-12-2008, 23:05   #36
Atalay KAZANCI

Sayın Şirvan Bey,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. daha önce yapmak istediklerimi yapmış birisinin sunduğu bilgileri okurken gerçekten heyecanlandım. Ve daha da heveslendim.

Ben 4. sınıf öğrencisiyim ve okulum bitince direkt olarak Masterımı yurtdışında yapmayı planlıyorum.
southampton üniversitesini bir süredir araştırıyorum.hatta son zamanlarda sadece southampton üzerinde duruyorum. Deniz hukukunda master yapmak için oldukça isbetli bir yer olacağının bilgilerini aldım.
Merak ettiğim, henüz öğrenciyken elimde diploma, çıkış belgesi yokken ve henüz IELTS ya da TOEFL almamışken başvuru yapabilir miyim? Çünkü Southamptan başvuru için son bir tarih belirtmiyor fakat ne kadar erken başvurursanız o kadar erken olur diyor.
Bu durumda başvuru yapabilmem mümkün mü, ya da illaki ilk önce mezun olmam ve IELTS almam mı gerekli?

Bir de, dekandan ya da hocalardan alınacak mektup ortalama problemini çözer mi dersiniz?
Yüksek bir ortalamam olamayacak malesef, ancak mezuniyet için gerekli ortalama 2 (%65) i tuttutabilirim gibi görünüyor.

Şimdiden çok teşekkür ederim.