Mesajı Okuyun
Old 30-08-2007, 08:35   #60
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan c.selin
kimsenin kimseyi öldürmediği, ve kimsenin kendisine ait olmayana el atmadığı fakat bununla birlikte insanların birbirine ölümün yaşama tercih edilebileceği türde eziyet ettiği bir toplum düzeni tezahür ettirdi söyledikleriniz bana.

Sayın c.selin

Çok haklısınız. İnsanlık şimdiki aklıyla o kadar geri ki, öldürmemeye razı olur ama ölümün yerine işkenceyi koyar.

Ben de bunu diyorum işte: İnsanlık ilerlemeden insanlıkla bir pazarlık yapılamaz. İnsanlık ancak çalmamayı, bu nedenle öldürmemeyi öğrendiğinde ilerlemiş olacak. Ve ancak o ileri düzeyinde birbirini üzmemeyi de başarır.

Öldürmemeyi ve çalmamayı başa almamın nedeni budur: Bütün kötülüklerin anası ‘’başkasının hak el atmak’’tır. Çalmayı geniş anlamda başkasının hakkına el atma olarak kabul edersek, buna bağlı olarak öldürme suçu ortaya çıkıyor. Çalma olmasa öldürme de olmayacak. Çalma olmasa hiç bir suç olmayacak. İnsanlar birbirlerinin haklarına el uzatmadıkları sürece birbirlerini üzmeleri için bir neden de kalmayacak.

Çalmamayı öğrenmek en büyük adım olacak: İlerlemenin eşiği aşılmış olacak. O eşiğin ardında huzur ve mutluluk var. O eşiğin ardında umutla aydınlanan en geniş ufuk var.

Öte yandan:
Alıntı:
Yazan c.selin
insan aklı öngörülemeyen bir alan,öğrenilen bilgilerin olmaması gerekenler için vesile olacağı pek olası gözükmüyor..

Kıtalararası balistik füzelerin hedef hesaplamalarının yapılabilmesi için insanlığın dünyanın yuvarlak olduğunu bilmesi gerekir. Dünyanın yuvarlak olduğu bilgisini insanlık öldürmek için kullanıyor. Bu bilgi başka hiçbir alanda kullanılmıyor. Bu nedenle sizin olasılık hesabınızda yanlışlık olduğu kanısındayım.

Saygılarımla