Mesajı Okuyun
Old 30-10-2007, 14:13   #1
Defi-Def

Varsayılan nafakada miktar belirtilmemiş olması

Öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum. Sorunumu ise aşağıda kısaca aktarmaya çalıştım:
Açılmış olan boşanma davasında davalı vekilliğini üstlendim. Dava bana nerede ise son anda geldiği için biraz alalacele hazırlık yapmak zorunda kaldım, yarın ise ilk duruşması yapılacak. Öncelikle davacı eşin kusurlu davranışarı nedeni ile (somut deliller ile açıklanarak) davanın Reddini talep ettim ancak aynı zamanda mahkeme ayrı kanaatte ise diyerek dava tarihinden geçerli olmak üzere uygun görüleck tedbir nafakasına ve boşanma halinde yoksulluk nafakası olarak devam etmesine ve ayrıca davalı eş lehine manevi tazminata karar verilmesini talep ettim (dilekçede olduğu şekilde aktardım).
Taleplerime uygun dayanak Yargıtay kararları bulmak ile birlikte nafaka ve manevi tazminat taleplerimde daha doğrusu hiç bir talebimde rakam belirtmemiş olmamın doğru (ya da uygun) olup olmadığı konusunda sorun yaşıyorum.
Durumun aciliyeti de göz önüne alınarak yardımcı olacak meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.