Mesajı Okuyun
Old 03-02-2007, 10:17   #1
felisfelidae

Önemli Takip talebinde borçlu şirket ünvanındaki hata maddi hata mıdır?

Merhabalar, kısa bir süre önce borçlu X San. ve Tic. Ltd. Şti. aleyhinde başlatmış olduğumuz kambiyo takibinde, Vergi No.ve Şirket Adresi doğru yazılmakla birlikte borçlu şirket ünvanı sehven X San. ve Dış Tic. Ltd. Şti. olarak yazıldı. Ancak çek fotokopileri de ekli olarak gönderdiğimiz ödeme emri X San. ve Tic. Ltd. Şti. çalışanına tebliğ edildi ve itirazda bulunulmaması sebebiyle takip kesinleşti. Ayrıca Borçlu şirket X San. ve Tic. Ltd. Şti. vekilinin süresi içinde vermiş olduğu bir mal beyanı dilekçesi de mevcut. Tabii asıl sorun mal beyanında gösterilen araçların kayden hacizlerinin Trafik Müdürlüğünce X San. ve Tic. Ltd. Şti. üzerine kayıtlı olmaları nedeniyle gerçekleştirilememesinde ortaya çıktı. Ben de icra müdürlüğüne takip talebi ve ödeme emrinde yer alan borçlu şirket ünvanındaki "Dış" ibaresinin sehven yazıldığını, durumun şirkete ait vergi no ve adresin yanısıra borçlu şirket vekili tarafından da itiraz edilmeyip mal beyanı dilekçesi de verilmiş olması sebebiyle MADDİ HATA olarak kabulü ile ödeme emrinin düzeltilerek yeniden gönderilmesini talep ettim. Müdür Bey ise bu konuyla ilgili bir Yargıtay Kararı getirmezsem talebimi reddedeceğini söylüyor. Siz Değerli Meslektaşlarımdan bu konuyla ilgili acil yardım bekliyorum.Maalesef ben bir karar da bulamadım.