Mesajı Okuyun
Old 10-06-2011, 21:44   #16
üye25928

Alıntı:
Yazan hukukcugokhanozkan
1. olmadıktan sonra torpilin hiç yoksa geçmen mümkün değildir. Bu mülakatı cemaat üyeleri, hakim savcı çocukları banko geçer. (ilan edilen kadro sayısının 1 katı fazlası mülakata çağrılır) Geri kalanlarda ise bakan ,milletvekili torpillilerinin büyük çoğunluğu kazanır.Mülakat kurulu üyelerine inandıkları kişiler tarafından önerilen kişiler de kazanır. Kalanı da Yüksek mahkemeler, müfettişler ve yerel hakim savcılardan etkin olanların referansıyla girer.

Çok samimi bir tanıdığım, üniversiteyi 180 liralık burslulukla okuyan biri, hatta bazı aylarda bu 180 liranın 100ünü ailesine gonderecek kadar zor durumdaki biri hakim olmasaydı, dediklerinize inanırdım.

Ayrıca bir hukukçu olarak, burada belirttiğiniz iddialarınızı somutlaştırma, isim üzerinden giderek hakim adayları veya hakimleri zan altında bırakmama şansınız var mı? Bir hukukçu olarak sanıyorum ki kulaktan dolma bilgiler yerine, bazı kişileri zan altında bırakırken güvenecek sağlam delilleriniz vardır?

Zira burası bir hukuk sitesi, şehir efsaneleri yerine somut delilleri geçerliliği olan şeyleri tartışmakta fayda görüyorum.

Kaldı ki bu iddialarınız doğru ise, bu anayasa aykırı olmakla birlikte Türk ceza kanununa göre suç da olmaktadır. Neden hiç şikayetçi olmayı suç duyurusunda bulunmayı düşünmediniz bu kadar açık bir şekilde görevi kötüye kullanma suçu işlenir ve bazı kişilerin hakları alenen yenilirken?