Mesajı Okuyun
Old 19-11-2008, 19:30   #11
prometeus

1. Telekom , hatlarımızı açık tutma karşılığında sabit bir ücret talep ediyor değil mi? Bunun anlamı , benim hattımda bir sorun olduğunda benden tamir ve/veya bakım ücreti talep etmemesi gerekir. Talep ettiği taktirde , aldığı sabit ücret için yaptığı savunma boşa gider diye düşünüyorum.

2. Telekom'un birde Adsl ve Telefon hizmetini birlikte kullandırması sorunu vardı yanlış hatırlamıyorsam. Av. Ayhan Şahin'in açmış olduğu ve yanılmıyorsam kazandğı kesinleşmiş bir davaydı bu...Müvekkili internet aboneliğinin devamı ancak telefon hattının iptali için dilekçe verir Telekom'a, yanılmıyorsam , Telekom hattın iptalini yapar ve evden telefon kablalorını toparlar...Elde yalnızca Adsl aboneliği kalır...Müvekkil, kullanamadığı adsl aboneliğinin bedelini ödemeye devam etmekte olduğu için , Telekom'u dava eder. ' Yalnızca Adsl hizmetinden faydalanmak istiyorum der, Telefon hizmetini almak istemiyorum '.

- Pazara çıktınız. Prasa alıyorsunuz , yanında kerevizde veriyorlar. Terazinin içine atılan kereviz içinde ücret ödüyorsunuz. Ancak , kereviz sevmediğiniz için yemeyip çöpe atıyorsunuz. Bir gün satıcıya itiraz ediyorsunuz , ben sadece prasa istiyorum. Kereviz istemiyorum der... Satıcı , hayır der , kereviz almazsanız prasayı da vermem. Prasa istiyorsanız , yanında kereviz de almak zorundasınız....

Elbette bu minik hikaye benim kişisel değerlendirmem. Telekom diyorsa , doğrudur. Adsl kullanabilmek için telefon aboneliği ücretini de paşa paşa ödeyeceğiz. Yoksa Adsl den de oluruz.

Bir hizmetin veya bir ticari malın satın alınması için bir başka hizmetin veya ticari malın satın alınmasınının zorunlu hale getirilmesine ne denir ?

Ben bir şey demedim.