Mesajı Okuyun
Old 05-09-2009, 01:04   #59
üye24702

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
1) Öncelikle genç copy nerde? ( esk. liyim istediğin gibi tarif edebilirsiniz )
üniye başladığınızda özellikle sınav öncesi yolunu aşındıracağınız cenç copy üniversite caddesinde, anadolu üni tramvay durağının (ssk yönü) karşı tarafında yanlış hatırlamıyorsam koru apartın yanındaki bir binanın altında. oralarda kime sorsanız gösterir zaten.

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
2) 1. sınıfın en önemli dersleri hangileridir ? Hangilerine ağırlık vermeliyiz ?
tabii ki anayasa hukuku ve medeni hukuk. zaten 1. sınfta başka ders yok desek yeridir. bunlara ağırlık verin. özellikle medenide hocanız pratiğe önem vermese bile siz bir pratik çalışma kitabı edinin ve pratiği geliştirin derim ben. hukuk mantığının oturması açısından

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
3) Derslerde hocalar sınıfı aktif olarak derse katar mı yoksa anlatıp anlatıp giderler mi ?
gerçi siz daha kalabalık olacaksınız, sınıf sistemi amfi olarak değişti, hocaların da değişmiş olma ihtimali var ama zannediyorum ki ön sıralardaki arkadaşların avantajı değişmez. ön sırada oturduğunuzda genelde aklınıza bi şey takıldığında sıcağı sıcağına soru sorup cevap bulma imkanınız oluyor. arkalarda sormak bile gelmiyor içinden. ben de fakülteye gelmeden önce asık suratlı konuşup konuşup giden koca göbekli kafası kel yaşlı proflar olacak sanmıştım ama fakültemizde hocalarla diyalaog tahmin etmeyeceğim kadar sıcak.

Alıntı:
Yazan Fatih ÖZATA
4) Düşünce ve hukuk külübü nasıldır aktif olarak çalışmakta mıdır ?
Ben bu sene üyeydim. Okuma grubumuz vardı. Her hafta kararlaştırılan bir kitap okuyup her çarşamba toplanıp tartışıyorduk. İlk birkaç hafta gittim ben. Aslında oldukça verimli olabilir. Zaten bu uygulama ilk bu sene oldu. Yalnız ben daha çok kendi seçtiğim kitapları okumak istediğimden devam etmedim. Dediğim gibi verimli olabilir.

[quote=Fatih ÖZATA]Çok soru soruyorum ama affedin merak duygusu işte...[quote]
Estağfurullah...