Mesajı Okuyun
Old 24-12-2008, 20:12   #30
qendal21

Varsayılan selamlar

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Bir dakka, mahkeme başkanı demedi mi:

-"Ey sanık! Sizin yeriniz müdafilerin yanı değil, bu çubuklu bölümdür. Lütfen oraya geçin" diye?

Ya da mahkeme başkanı demedi mi:
-Mahkeme ile oturarak konuşulmaz, ayağa kalkın!

Sevgili Kavili ve Ergin, şu duruşma tutanaklarını yayımlasanız da biraz usul öğrensek! Sevgiyle kalın...
değerli meslektaşım;
bende mesleğin daha başında olmam sebebiyle daha toyum. ancak azıcık tecrübem sonucu kafamda hep şu sorular oldu; savcı otururken, hakim otururken hatta karar aşamasında bile çoğu hakim ve savcı yerlerinden bile kalkmazken neden avukatlar kalkar, bunu ilk kim icat etti, ilk kim ayağa kalktıda bu uygulama başladı? bunları hep merak etmişimdir. eğer mahkemeye saygı ise o zaman savcılar ve hakimler acaba saygısızlık mı yapıyorlar? saygılı davranmak zorunda olan sadece biz avukatlarmıyız?
yine neden sanık, müdafiisinin yanında oturamıyorda tutuklu işlerde en az 4 askerin arasında baskı altında ifade veriyor? acaba bu ifadeler hukuken geçerlimidir? hadi bunları geçtik. bunlar yasada yer almamakla birlikte(hükmün ayakta dinlenilmesi dışında) bizim uygulamalarımız ve susmamız sonucu gelişen hadiseler. peki yasada açıkça düzenlenmesine karşın karar öncesi savcılar neden duruşma salonunu terk etmezler? ya benim sorularım çok abes yada uygulama çok saçma ve hukuk dışı. ve beni üzen bu hukuk dışılığı gerçekleştirenlerin, asıl görevi, hukuku uygulamak ve savunmak olanların yapmasıdır.

sayın Kavilli'yi de hukuksuzluğa karşı durduğu için tekrardan kutluyorum. ve yanında bulunmaktan onur duyduğumu tekrardan dile getiriyorum.
saygılarımla.