Mesajı Okuyun
Old 29-01-2008, 13:04   #23
Avukat Hakan Eren

Sayın "av.zuhala"

Tepki çekeceğinizi bile bile bu görüşünüzü bizlerle paylaşmanızı takdir ettiğimi belirtmek isterim. Çünkü böyle bir görüşün tepki çekmemesi mümkün değil...

Alıntı:

Sanırım forumdaki tüm meslektaşlarım ise polislerin avukatları sevmediği-güvenmediği için ve avukatları belkide "aşağılamak" kastıyla üst araması yaptığını düşünüyorlar.

demişsiniz. En azından kendim için söyleyebilirim ki "hayır, böyle düşünmüyorum" Polis tarafından üzerimin aranmasına müsade etmemem, polisin beni sevmediği güvenmediği sizin deyiminizle "aşağılamaya çalıştığı"nı düşündüğüm için değil. YASA GEREĞİ, SADECE YASA GEREĞİ.

Elbette, bu yasal düzenlemenin avukatlık hukukunun tarihsel ve etik nedenlerine bu forumda girmeyeceğim. (Bunu benden çok daha iyi ifade etmiş bir çok hukukçunun eserleri mevcuttur.)

Siz, "gocunacak bir şeyinizin olmadığı" gerekçesi ile üzerinizi aratmaya devam edebilirsiniz. (Bu arada, bu önermenin karşıt kavramından "üzerini aratmayan avukatların kesin gocunulacak bir şeyleri vardır" sonucuna nasıl kolayca kayıverdik değil mi!)

Ama sizden, mazur görürseniz, bir tek ricam olacak; üzerinizi aratırken lütfen avukat olduğunuzu beyan etmeyin.

Çünkü tesadüf bu ya, herhangi bir polis memuru ile "ne var yani beyefendi, geçen gün bir bayan avukatı da aradık, gıkını bile çıkarmadı. "Benim gocunacak bir şeyim yok" dedi. Yoksa sizin gocunacak bir şeyiniz mi var?" gibi lüzumsuz bir diyalog yaşamak istemem.

Tüm üyelere saygılarımla...