Mesajı Okuyun
Old 29-01-2013, 15:59   #54
avarzu

bu soruya en tecrübeli cevabı ben verebilirim sanırım.zira mesleğimin 7. yılında tam 5 şehir ve 5 baro değiştirdim. Okulu bitirip İstanbul'a ailemin yanında stajımı başlattım ve yaklaşık 1 yıl sigortalı olarak avukatlık yaptım.sonra hayatımın öteki yarısıyla evlenip batman sason'a gittim. (Eşim orda savcıydı o zaman) Baro nakli taşınması yerleşmesiydi derken çok uzun süreli kalmadan tayini çıktı eşimin yine... bende peşinde.. bu seferki adres sakarya akyazıydı..yine nakil, yeni büro hazırlığı derken yaklaşık 2 yıl süreyle meslek hayatımın en güzel dönemini geçirdim ben o küçük ilçede..sonra yine bir tayin...eşime, kdz. ereğli,bana Zonguldak Barosu..tamda şıklardaki gibi güzel bir sahil şehri...fakat 10 ay sürmeden çabuk gelen bir tayinle bölünen gündüz düşü...şimdilik son adres Ankara... onca yeri gezdikten sonra şimdi sanki başlangıç noktasındaymışım gibi..hala alışmaya çalışıyorum büyük şehrin büyük kalabalığına..büyük ankara adliyesine..ve hep aklım o kısa fakat unutulmayacak dolulukla geçen o küçük ilçelerde...