Mesajı Okuyun
Old 12-12-2002, 16:16   #8
mayıs

Yeniden merhaba,
Yazışmalardan anladığım kadarıyla sözleşmeyi noterde yapmış olmak da çok güvenilir sayılmaz. ancak öğrenmek başka hususlar da var:
noterde edinilmiş mallara katılma sözleşmesi (evliliğin başından itibaren geçerli olacak şekilde) ocak 2003'den sonra da yapılabilir mi? yoksa ocak 2003'den sonra noterler böyle bir sözleşme düzenlemiyorlar mı? Ben bunun neticede diğer sözleşmeler gibi bir sözleşme olduğunu ve her zaman evliliğin herhangi bir aşamasında başka bir sözleşmeye geçilebileceğini düşünüyorum.

eşimin ve benim kendi aramızda karşılıklı imzaladığımız anlaşma veya noterlerde standart bulunan matbu haldeki edinilmiş mallara katılma formunun doldurulmuş ve imzalanmış hali (eşim ve benim tarafımdan) yalnızca benim tarafımdan notere beyan edilse işleme girer mi? Çünkü ikimizin normal mesai saatlerinde birarada notere gitme imkanımız yok.

Kendi aramızda yaptığımız sözleşme sonuçta bir sözleşmedir ve imzaladığımıza göre karşılıklı haklara neden olur. İleride oluşabilecek bir ayrılık halinde haklarımızı bu sözleşmeye dayanarak elde edebiliriz sanırım. yanlış mı düşünüyorum?