Mesajı Okuyun
Old 25-07-2006, 19:11   #24
Av.Suat Ergin

Selamlar,

Ben bu foruma değişik fişlenme, gözetlenme, dinlenme örneklerini taşırken, az önce trajikomik bir şey oldu. Benim kızım bu yıl lise-2 inci sınıfa devam edecek. Önümüzdeki yıl da üniversiteye hazırlık kursuna gideceği için, lise-2 derslerine de katkısı olsun diye dersane aramaya koyulduk. Önceliğimiz, dersanenin hem ucuz hem kaliteli olması yönündeydi. Aradığımız özelliklerden bir tanesi de, dersane kızımın okulunun bağlı olduğu ilçede olmasıydı. Çünkü o zaman okuldaki müfredat ile eş zamanlı kurs görecekti. Diğerlerinde yer kalmadığını öğrendim, geriye tek seçenek kalmıştı. Kızıma söyledim o da arkadaşlarıma bir sorayım dedi.(İlk fikri sözkonusu dersaneye gitmekti)Az önce aradı ve şunu söyledi: "Baba o dersane bir tarikatın bir cemaatininmiş, arkadaşımın birisinin amcası rütbeli askermiş ve o dersanelere giden öğrencileri FİŞLİYORLARMIŞ. İleride başıma dert açılır mı?"

Hukuk okumak istediği için, hakim ve savcı olamazsın dedim. Ama "ikimizin fişi birbirini götürür belki, seni sakıncalı bulmazlar" diye de espri yaptım.

Hemen belirteyim, ben bu forum konusunu açarken sadece solcular fişlenecek, gözetlenecek iddiasında değildim. Butün yurttaşlar fişlenebilir, hiç alakası olmayanın da başına bir gün benzer olaylar gelebilir düşüncesiyle hareket etmiştim. Bu açıklamayı da, düşüncesini ekleyecek olan katılımcı olursa ne olur muradımı anlayarak mesaj yazsınlar diye yaptım.

Evet sorum şudur: Kızımı sözkonusu dersaneye göndereyim mi?

Dip not: Belki dersaneye gidenler fişlenmiyordur. Ama 16 yaşındaki çocuklar dahi fişlenmenin ne olduğunu öğrenmek zorunda kalmışlarsa vay benim köse sakalım...

Saygılarımla