Mesajı Okuyun
Old 18-09-2008, 14:01   #78
Av.EErdem

Biliyorum çok oldum ama geçen hafta ilk celsesine girdiğim boşanma davasından sonra da şok oldum, burada yazmaya mecbur hissettim anlayacağınız.
Adli Yardım Bürosu'nca davasına girmekle görevlendirildiğim bir bayan geldi büroma. Boşanma davası; eşi tarafından aldatılmış, darp edilmiş bir bayan müvekkilim. Dilekçeyi yazıp adli tatil öncesi açtık davayı. (Bu arada bayanın hep aklına dilekçeye eklenmesi elzem şeyler geldi adli tatil süresince) Daha önce belirttiğim gibi ilk celse geçen haftaydı ve davalı duruşmaya gelmedi, duruşma bitip koridora çıktığımızda bayan; bir dahaki celse mi yoksa boşanma kararı verildiğinde mi kocasının suratına tüküreceğimi sordu. Nasıl yani dedim ve bunu söylerken de kadının garip bir şiveyle konuştuğunu düşünüp kendi kendime mecaz anlamda böyle bir cümle kurmuş olabileceğini geçirdim aklımdan. Bayan tekrarladı, bir dahaki celse gelirse o zaman mı suratına tüküreceksin, en son dava bitiminde mi diye. Suratına tükürmeyeceğim tabi ki, bunu da nereden çıkardınız dedim hayretle müvekkile ve bana şu cevabı verdi:
-Niye , Adli Yardımdan görevlendirildin diye mi?