Mesajı Okuyun
Old 16-06-2007, 23:39   #1
Güniz

Soru Velayeti babada olan, ciddi sağlık sorunları bulunan kızım için nafaka talebi

2004 yılında eşimden nafaka talebi olmadan boşandım. Kızım benle yaşıyor ; ama velayeti babada. Aramızdaki güven anlaşması gereği, hi bir nafaka taleb etmedim. Kızımın okul masraflarını karşılaması şartı ile. Bu yazıya resmi bir yazı ile tespt edilmedi. Kızım özel okulda; çünkü çok ağır iki operasyonu ve bir kulağında % 100 işitme kaybı var. Kalbinden emeliyatlı ve omurgası platinle düzeltildi. Özel bir bakıma muhtaç. Babası 2 senedir; okul masrafına benim de ortak olmamı taleb etmekte. Bu sene bunu karşılayabildim. Ancak önümüzdeki yıl için; ki kızım 8. sınıfta ve lise öğrenimi için sınava girecektir, okul parasının yine yarısını taleb ettiğini aracılar ile bildirmiştir. Mahkeme kararındaki kızıyla görüşme ve birlikte geçirecekleri günlere kesinlikle riayet etmeyen; hastalığında ya da bir sorunu olduğu zaman hiç bir şekilde kendisine ulaşamayan bir baba ile karşı karşıya kaldım. Kendisi 3 ayrı yerden geliri olan bir durumdadır ve müthiş şekilde velayeti altındaki kızını ihmal etmektedir. Kızımın manevi ve maddi sürecindeki sıkıntıları karşılamak amacıyla tazminat davası ya da okuluna sadece bu seneye ait eğitim masrafının ödenmesi için dava açabilir miyim? Saygılar