Konu: Boşanma
Mesajı Okuyun
Old 07-07-2003, 12:32   #1
balcan

Yeni Fikir Boşanma

Merhaba Hukuk dostları,

Bu güzel sayfanızda bende kendi sorunumu sizlerle paylaşmak istedim. Ben eşimden boşanmak üzere mahkemeye başvurdum.
Mahkeme sonucunda davam reddedildi, ve davamı temyize verdim.
Burada Hukuk dostları arkadaşlara çok samimi olarak, dava konusunu anlatacağım, konu benim için biraz özel olsada..
Ben 6 yıllık evliyim, evliliğimin ilk gününden bu güne kadar eşimle aramızda gerçek anlamda bir cinsel bir beraberliğim olmadı.
İlk aylarda eşim henüz hazır değilim, yada tatile gidelim, değişik bir ortamda olur veya biraz daha bekleyelim diye sudan bahanelerle benimle cinsel birlikteliği engelledi. Beni her defasında
itti ve kendinden uzaklaştırdı. Bu arada benim bir doktor veya psikologdan yardım alalım taleplerimi sorununu hiç bir zaman kafasında kabul etmeyip bana zaman ver düzelir dedi.
Benim tek taraflı sabır ve çabalarım sonucunda birbuçuk yıl sonra,gerçek bir cinsel birleşme olmadan ( çok özür dileyerek
söyleyeceğim) sadece ön sevişme sonrasında bir hamilelik meydana geldi. Eşim bundan sonra ise hiçbir zaman yapmadığı cinselliğini, hamileliği bahane ederek iyice engelledi ve yatağa
gelmemeye başladı. Çocuk doğduktan sonra ise, çocuğu bahane
ederek, odasını dahi ayırıp çocukla aynı odayı paylaşmaya başladı.
Bir kızım dünyaya geldi, şimdi 4 yaşında sadece onun bebeklikten
çıkıp büyümesini bekledim. Hiçbir zaman her ne koşulda olursa olsun evliliğimiz boyunca kendisini aldatmadım, gece gündüz çalışıp evime ve çocuğuma baktım.
Ama artık daha fazla bu hayata dayanamıyacağımı anlayıp, kendisine ayrılmak istediğimi, böyle yaşayamıyacağımı söyleyip evden annemin evine gittim. Ben bir kızımız olduğunu ve ilerde bu konuları onunda duyacağını belirterek, karşılıklı anlaşarak ayrılmamızı çok defalar rica ettiysemde, eşim ayrılmayı kabul etmeyerek benide bu aramıdaki mahrem konuyu anlatmaya mecbur etti. Eşim ben evden ayrıldıktan sonra beni şikayet etmek üzere çalıştığım şirketi arayarak bir bayan arkadaşla konuştu, aradığı arkadaş benim evden ayrılış nedenimi biliyordu, bu konuyu kendisine sorduğunda, inkar etmeyerek aramızda bir soğukluk
vardı demiş ve '' ama aramızda şimdiye kadar bir sorun olmuyordu ! '' diye bir cevap vermiştir.
Dava duruşmalarında bu bayan benim tanığım olarak onun bu konudaki itirafını ve söylediklerini aynen anlattı. Diğer tanıklarımda aynı konuyu benden duyduklarını ve bu konuda yakınmalarım olduğunu söylediler. Eşim herzamanki gibi herşeyin en kolayına kaçarak, aramızda böyle bir konunun olmadığını ve başka bir kadın için evi terkettiğimi iddia etti. Ame ne yazıktırki dava tutanaklarında da yer alan, onun benim aleyhime getirdiği tanıkları bile, biz şimdiye kadar bir başka kadın olduğunu ne gördük nede kendisinden duyduk diye beyan ettiler. Hatta evine bağlı bir erkekti dediler. Ben dava dilekçelerimde bu konuyu en ince ayrıntısına kadar anlattım. Eğer hakim bu anlattıklarımı ve tanıklarımı yeterli görmezse Adli Tıp Kurumuna sevkedilip bu altı yıl boyunca gerçek anlamda cinsel birleşmenin gerçekleşip, gerçekleşmediğine dair muayeneden geçirilip heyet raporu alınmasını istedim. Nedense hakim bunu gerekli görmedi ve benim tanıklarımıda benden duydularını söylediler diye davayı reddetti. Halbuki bir tanığımı eşim kendisi arayarak bu konuyu itiraf ederek benim doğruluğumu kanıtladı.
Kusura bakmayın arkadaşlar çok uzun yazdım ama derdim çok büyük, ben daha nasıl böyle mahrem, sadece iki kişi arasında sadece yatak odasında geçen bir olayı daha nasıl ispatlarım ?
bu konunun acaba başka nasıl şahidi olur ? soruyorum size arkadaşlar ? Eğer tanıklar yeterli görülmediyse neden Adli Tıp
tabebimiz gözönüne alınmadı. Eşim kazara bir ön sevişme sonucu sahip olduğu bir çocuğu, kadınlığının ispatı gibi kullanıyor. Şu anda davamı Yargıtay'a Mürafaa'lı olarak temyize gönderdim. Sonucu bekliyorum. Bu arada da derdimi sizlerle paylaşıp fikir almak istedim.
Şimdiden sabrınıza ve ilginize teşekkür ederim.
Balcan