Mesajı Okuyun
Old 04-10-2012, 14:38   #12
Av.Emin

Alıntı:
Yazan feyzaday
duruma bak, var mı başkası?
Yasanın ruhunu anlamak, anlamak lazım gelenlerin başında.
Bir avukatın bu şekilde davranması iki amaca hizmet eder. Şarkıcılık mesleğinde kendine bir katalizör olarak kullanıyor yarışmayı, ya da ismen avukatlık reklamını yapmak için bu yarışmayı kullanıyor. Bu durumu adil bulmuyorum. Disiplin cezası alması lazım.

Avukat şarkı söyledi diye reklamı olacağını ya da müvekkil sayısının artacağını düşünmüyorum. Açıkçası sizin anlattığınız olayda da meslek kurallarına bir aykırılık ya da reklam yasağına aykırılık göremedim.

Yanlış anlaşılmazsam eğer, "disiplin cezası alması lazım" şeklinde cümleniz mesleğimize uygun bir tutum olmadığını düşünüyorum. Bu gösteriyor ki siz meslektaşımızı yargılayıp suçunu belirleyip cezasını vermişsiniz...

Avukat reklam yapar mı?

Avukatın reklamı olur mu?

Yaptığı işlerle bu meslekte yer edinmiş, hukukun gelişmesine katkıda bulunmuş, avukat olmanın bilinç ve sorumluluğunu layıkı veçhile yapmış üstadlarımız yaptıkları işlerle en güzel reklamı yapmışlardır. (Kulaktan kulağa reklamı)

Bu meslekte kötüler birgün mutlaka eleneceği inancında olarak canı isteyen varsa, hürriyete tam boy ilan versin (yasalar karşısında zor durumda kalabilir ama bence sakıncası yok)

Tenzih ederim. Yolumuz yolunuzdur.

Saygılar