Mesajı Okuyun
Old 13-07-2017, 15:09   #1
txyz

Varsayılan Kesin Olan BAM kararını temyiz.

Sayın Meslektaşlarım, kayıp kaçakla ilgili açmış olduğumuz davada mahkemece yetkisizlik kararı verilmişti. Yapmış olduğumuz istinaf talebine ilişkin olarak da dağıtım şirketinin yetki itirazı olmadığından dosyanın tefrik edilmesi gerektiği yönüyle kabulüne , perakende satış şirketi yönünden ise istinaf talebinin esastan reddi ile Ankara mahkemelerinin yetkili olduğuna karar verildi. Kararda son maddede 353/1-a ya göre kesin olarak karar verildi deniliyor.

Bunun üzerine mahkeme 2016/.. e nolu dosyayı kapatıp tefrik edilen dosyada yeni esas vererek 2017/... üzerinden duruşma günü belirlemiş bunu Uyap üzerinden gördük. Biz istinaf kararının hem kesin olması yönüyle hatalı olduğunu düşünüyoruz "dava değerinin 100.000 civarında olması nedeniyle" hem de karşı tarafından sunmuş olduğu sözleşmenin dava konusu aboneliklerden sonraki bir tarihte imzalanan yeni sözleşmeye ilişkin olması nedeniyle hatalı olduğunu düşünüyoruz. Bizim talebimiz 2014 yılının sonuna kadar olan aboneliklere ilişkin oysa ki karşı tarafından sunduğu 2014 11. ay tarihli sözleşmenin kapsadığı dönem ise 2015/1 ve 2016/6. ay arası.

2016/... esas sayılı dosya kapatıldığından biz bu kararı nasıl temyiz edeceğiz. Mahkemece hatalı bir işlem mi yapılmıştır. Yoksa 2017/... esas üzerinden devam eden dosyanın duruşmasında mı talepte bulunmamız gerekir.

Ben her ne kadar Uyap üzerinden dosya kapatılmış olsa da 2016/... dosya üzerinden BAM kararını temyiz etmeyi düşünüyorum BAM kararı tarafımıza tebliğ edilmedi. Sizin düşünceleriniz nedir bu konuda ?