Mesajı Okuyun
Old 18-03-2021, 12:53   #3
avukat.fks

Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Örnek 13 icra takibinden bahsediyorsunuz. Çok haklısınız bu yöntemi daha önce kullanmış olmama rağmen niyeyse bu sefer aklıma gelmemiş. Müvekkile de gidilebilecek tek yolun bu olduğunu anlattım tavsiyeniz üzerine. Kira kontratı örneği yeni elime ulaştı, henüz inceleyebildim. müvekkil aylık kira bedeli olarak 500 yazmıştık diyor ancak kontratta 600 yazıyor ve "5 yıllık kira peşin ödenmiştir" ibaresi yer alıyor.

Müvekkil milli eğitim soruşturmasında ve ceza soruşturmasında verdiği ifadelerde karşı tarafın çocukları eğitiminden geri kalmasın nakillerini aldırabilsinler diye göstermelik bir sözleşme yaptığını söylemiş. Şu aşamada böyle bir yazılı sözleşme yok deme şansımız da gözükmüyor.

Biz yine de örnek 13 ile çözebilir miyiz, burada ispat yükü karşı tarafta mıdır? Ödeme yapılmadığına dair tanık dinletsek? Başka hangi yola başvurabiliriz? bu konuları araştırıyorum. Müvekkil kayınpederinin baskısı altında kalıyor gerekirse ödendiği iddia edilen 5 yıllık kira bedelinden kalanı iade etmeye bile razı. Aynı zamanda dairenin tapusu hukuki ihtilaf yüzünden kayınpederinde değil, kayınpederinin haklarını da garanti altına almak istiyor. Eğer karşı taraf itiraz etmez ve ödemede bulunmaz da tahliye davası açabilirsek, daireyi satan aynı zamanda mahallenin muhtarı olan şahsın tanık olarak dinlenmesi ve duruşmada daireyi müvekkilin kayınpederine ödediği bedel karşılığında sattığını ifade etmesi bizim için etkili olur mu? Kıymetli tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olacağım, iyi çalışmalar dilerim.