Mesajı Okuyun
Old 30-01-2007, 20:37   #8
avyusuf

Varsayılan sincap rumuzlu meslektaşıma

sayın meslektaşım cevabınıza teşekkür ederim öncelikle.eleştirinizi(bez konusunda) tam olarak neyi kasdettiğinizi anlayamadım.ama müvekkilin çocuk bakımında annenin görevi olarak bilinen hususlarda bile eşine yardımıcı olduğunu söylemek istemiştim.çünkü karşı yan özellikle müvekkilimi eşine ve çocuğuna ilgisiz olmakla suçlamakta ve bu nedenle boşandığını söylemekte.halbuki sizde araştırmışsınız major depresifler depresyon atağı sırasında eşine ve çocuğuna karşı bir şey hissetmez ve bundan dolayı suçluluk duyar.gizlillik konusna gelince; müvekkil eşinin tedavisinin kendi bilgisi ve isteği dışında ailesinin yaptırdığın,ı hastalığın tedavi sürecinin kendisinden gizlendiğini, psikolojik rahatsızlık olduğunu bildiğini ancak major depresif olduğunu bilmediğini, kendisinden habersiz başka şehirlerde birçok doktora götürüldüğünü ve bunların özenle gizlenmeye çalıştığını söylüyor bunu tanıklarda desteklemekte.ayrıca bu tür hastalar hastalığını eşinden gizelmeye çalışırmış bu da benim danıştığım bir psikiyatrın görüşüydü.Evlilikten önce de depresyon öyküsü var, bu ailede bu ırsi gibi görünüyor.çocuk ta evlilik içinde d oğmuş en büyük ataklar bu süreçte ve sonrasında olmuş.selamlar..