Mesajı Okuyun
Old 27-02-2007, 14:45   #12
av.semire nergiz

Değerli meslektaşlarım,vekalet ücretinin ödenmesi konusunda vatandaş kadar kamu kurum ve kuruluşları da ciddi mukavemet göstermektedirler.Bizler vatandaşın hak ve hukukunun adalete uygun tecellisi için uğraşırken galiba arada kendi hak ve hukukumuzu unutuyoruz.Bence vekalekt ücreti emeğimizin karşılığıdır ve bu emeğimizi vatandaşa karşı olduğu gibi kamu otoritesine karşı da sonuna kadar korumalıyız.Ben de uzun süre sözleşmeli avukatlığını yaptığım bir kurumun ani ve aslında beklenir haksız bir sözleşme feshi ile karşılaştım.Ben bu olayı haksız azil olarak gördüm ve takip ettiğim çok sayıdaki dosyalardan dolayı hukuk mahkemesinde vekalet ücreti talepli dava açtım.Dava süreci çok meşakkatli idi.Yargı masrafları epey çok idi ama sonuç çok iyi oldu,zira davayı kazandım.Rakamı zikretmiyeyim zira epey bir fazla.Diyeceğim şu ki yol meşakkatli de olsa denemek lazım,yoksa kendimize ve hukuka saygımız zarar görür.Zonguldak idare mahkemesinin kararını ben de bekliyorum ama henüz bir haber yok gibi.Sonuç açıklanırsa ilgili arkadaşlar bizimle paylaşırsa sevinirim.Ayrıca kamu avukatlığı kavramını da kabul etmediğimi belirtmek isterim.Avukat sadece avukattır