Mesajı Okuyun
Old 02-03-2011, 23:52   #197
Gemici

Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Avrupa parlementosu sürekli bu tarz kararlar alır ama kendisi uygulamaz. Bugün İngiltere’de 4.2 milyon güvenlik kamerasının olduğu ve bunun 10 yıl içinde 6 milyona çıkarılacağı Londrada sokağa çıkan bir ingilizin ortalama bir gün boyunca yaklaşık 300 kez yani 4.8 dakikada bir kameraya yakalandığı Fransa da sadece tren garlarındaki kamera sayısının 12000 civarı olduğu artık herkesçe bilinen bir gerçek. Yine özgürlükler ülkesi Amerika da havaalanı girişlerde güvenlik adına yapılan uygulamalar ortada.

Sayın hızır hafiye,
Avrupa Parlamentosu ile İngiltereyi karıştrıryorsunuz gibime geliyor. Avrupa Parlamentosu her köşe başına bir güvenlik kamerası diken İngiltere olmadığı gibi, cinsel suçluları hadımlaştıran Polonya ve Çek Cumhuriyeti de değildir. Tam tersi Avrupa Parlamentosu bu gibi uygulamalara karşı çıkmaktadır.

Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Alıntı:
Yazan Burak Ülker
Ülkemizde, Özel Hayatın Gizliliği, Haberleşme Hürriyeti ve Haberleşmenin Gizliliği Anayasa ile korunmuştur. (T.C.Anayasası Madde 20, Madde 22). Türkiye ayrıca; (8.maddesiyle) “Herkesin Özel ve Aile Hayatına, Konutuna ve Haberleşmesine Saygı Gösterilmesini” hükme bağlayan Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ni 1954 yılında onaylamış; “Kişisel Verilerin Otomatik İşleme Tabi Tutulması Karşısında Bireylerin Korunması”’na ilişkin 108 sayılı Avrupa Konseyi Sözleşmesi’ni de 1981 yılında imzalamıştır. Bunların yanı sıra Türkiye, veri koruması ve sınır-ötesi bilgi akışı konusundaki OECD Yönlendirici İlkeleri’ni de imzalamıştır.
Bunların mobese kamerasıyla alakasını anlayamadığım için cevap yazamadım.

'Bunların mobese kamerasıyla alakasını anlayamadığım için cevap yazamadım.' Sayın hızır hafiye, benim düşünceme göre bu alandaki tartışmanın özünü anlıyamadığınız bu konu oluşturuyor.

Saygılarımla