Mesajı Okuyun
Old 30-07-2006, 01:36   #36
Av.Engin Özoğul

Anayasamıza uygun olduğunu düşünüyorum. Özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmediği görüşündeyim.Yargıtay da ortak alan da özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmeyeceği görüşünde. Verilerin saklanmasına ilişkin görüşlere karşı bir diyeceğim yok. Ama bu kayıtların alınması bence uygundur. Sizin görüşünüzde olmadığım için benim hakkımdaki iyi düşüncelerinizden vazgeçmeniz beni üzdü.

Madem Anayasaya ve taraf olduğumuz sözleşmelere bu kadar aykırı boşluk yok demek ki? Hukukçu olarak gereğini yapabilecek mesleki bilgiye ve kaliteye sahipsiniz Sayın Ergin. Başvurularınızı yapabilirsiniz.

Benim görüşüm bu yönde. Sadece bir görüştür. Katılmayabilirsiniz. Mobese uygulamasını hem birey olarak hem avukat adayı olarak içime sindiriyorum.Kişisel verilerden çok daha önemli haklar var. Yaşam hakkı gibi vücut dokunulmazlığının korunması gibi. Bunları korumaya yönelik her uygulamaya sonuna kadar sahip çıkmak isterim. Yeter ki uygulmanın gerçek amacının bu olduğuna inanabileyim. Tüm haklardan önce yaşam hakkı gelir. Ve sonuna kadar korunmalıdır. Bu uygulama son derece caydıcıdır ve yaşam hakkının korunmasına kesinlikle faydası olacaktır.