Konu: Kooperatİf
Mesajı Okuyun
Old 22-04-2010, 16:05   #1
av.duyguf

Varsayılan Kooperatİf

1- Kooperatif yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri istifa edebilir mi?İstifa ederse yedekleri görevi nasıl devralır.
Devralana kadar eskilerinin görevi devam eder mi?
yedekleri devralamazsa istifalar geçerli mi?

2- Kooperatif yönetim kurulu üyeleri toplanamaz ise ,herhanbi bir sebeple örneğin ortada yoklar vs. sadece bir yönetim kurulu üyesi kooperatif olağan veya olağanüztü genel kurul çağrısı yapabilir mi?
Nasıl? Şartları ?

Yapamaz ise bu durumda olağan veya olağanüstü genel kurul nasıl yapılalacak?

3- kooperatif üyelerinden 10 kişinin imzası ile denetim kurulunun göreve çağırılması diye bir şey var mı?
Hangi haller için ve şartları neler?
4- Denetim kurulu kendiliğinden genel kurulu göreve çaırabilir mi?
şartları neler?

5- Denetim kurulu , yönetim kurulunun toplanamadığını ve genel kurul yapamadığını öğrenirse resen genel kurul işlemlerine geçebilir mi?
Nasıl ? Şartları

6- Denetim kurulunun genel kurulu toplantıya çağırması için mutlaka kooperatif üyelerinin imzalı çağrısı mı gerekir?

7- Denetim kurulunun genel kurulu toplantıya çalğrmasında uygulanacak prosedür nedir?

8- Kooperatifin kasasında para bulunmaması halinde denetim kurulu toplantıyı hangi bütçe ile gerçekleştirecek?

9- Yapılacak genel kurulda yönetim kurulunun ibra edilmemesi halinde durum ne olacak?

10-Kooperatifin alacaklarını tahsil etmek için yapılacak yargılama masrafları için bile parası yoksa ne olacak?