Mesajı Okuyun
Old 26-03-2012, 09:50   #1
Konuk

Önemli Boşanmaya Cesaret edemeyen Kadın....

Merhabalar;

Sizlerden eşimin kız kardeşi için bilgi istiyorum.Görümcem 12 yıldır evli ve 2 çocuk annesi eşi ile çok ciddi sorunları var fakat kendine hiçbir şekilde güveni olmadığından ve kendi anne babasından da maddi manevi destek göremediğinden eşinden boşanıp kendi yolunu ayıramıyor. ve ben bu konuda ona manevi destek olmak isteğimden sizden bilgi rica ediyorum. Eşinden boşanmak istemesinin sebepleri ise eşi çalışmıyor ve sürekli gayrimeşru işlerle meşgul olup, 3 kuruş parası olduğunda evine ve çocuklarına ekmek getirmek yerine arkadaşları ile köşe başlarında alkol tüketip daha sorasında sarhoş olup eve geldiğinde sürekli olmasa bile eşine şiddet uygulamakta, ve eşini defalarca başka kadınlarla aldatıyor. Eşini sadece bir cinsel araç olarak kullanıyor. Eşine ve çocuklarına karşı hiçbir sorumluluğu yok,evlerinin durumu ise hiç iç açıcı değil hiçbir sağlık güvenceleri yok, belediyeye başvuru yaptık erzak, para, ve çocuklara destek için hiçbir cevap gelmedi eve bakmayada gelmediler. Aynı zamanda büyük kızı ilköğretim 4. sınıf öğrencisi, bir çok okul değiştirmesine rağmen okul hayatında süper başarılı bir öğrenci, kız çocuğunun geleceği konusunda endişeliyim. Görümcem hayatı boyunca hiç çalışmamış,ayrılmak istiyor fakat kendine güvenemiyor, kendi ayakları üzerinde duramayacağını biliyor, ve ayrıldığında biliyor ki eşi onu hiç rahat bırakmayacak sürekli tehditler ve sürekli onu rahatsız edeceğini biliyor. Bu arada kayınpederim ile kayınvalidem ayrılar kayınvalidem bizimle kalıyor, kayınpederimde komsusunun ona vermiş olduğun 1 göz odada kalıyor, Kayınpederim aynı zamanda gırtlak kanseri görümcem eşinden ayrıldığında babasınıda yanına alıp oturabilir, fakat kayınpederimin kaldığı evde bu mümkün olmayacaktır. Kısaca demek istediğim şu ki görümcem eşinden ayrılmak istiyor fakat eşinden ayrılma esnasında tehdit ve rahatsızlık duyacağından ve ayrıldıktan sonra çocukları ile beraber geçinebileceği bir ev duzeni kuramayacağından buna cesaret edemiyor. Devletin görümcem için bu konuda ne gibi destekleri olabilir. Yardımınızı bekliyorum.....Teşekkür Ederim.