Mesajı Okuyun
Old 05-04-2007, 13:25   #1
Av. Nevin

Varsayılan icra takibinin açıldığı gün ödemenin konutta ödemeli gönderilmesi

Sayın Meslektaşlarım;
İşe iade davasını kazandık, işyeri müvekkili süresi içerisinde işe başlatmadı ve biz de tazminat ve ücret alacaklarımız ile vekalet ücreti ve yargılama gideri bakımından alacaklarımızı tahsil etme yoluna gittik.

Öncelikle işyeri müvekkile sadece 8 aylık ücret ödeme yoluna gitti , yargılama gideri ve vekalet ücreti ödemeye yanaşmadı.

Bunun üzerine müvekkil parayı almaya gitmedi, Karşı tarafla ve vekili ile yaptığımız telefon görüşmeleri sonuç vermedi, İcra yoluna başvurmak zorunda kaldık.

Ancak ; karşı taraf bunun üzerine müvekkile ait 8 aylık ücreti onun adresine, yargılama gideri ve vekalet ücretini de benim adresime konutta ödemeli göndermiş.

Ben de tüm alacaklarımız için henüz havaleler elimize geçmeden icra takibi yaptım.Aynı gün hem müvekkile hem de bana (ben hala icra daireindeyken)
ödemeler için posta memuru gelmiş fakat müvekkil ve ben de adreslerimizde olmadığımızdan haber kağıdı bırakarak gitmiş.

Dolayısı ile icra takibi yapıldığı gün bize ödeme yapılamadı.Sorum şu? İcra takibinde haklı mıyız? alacaklı temerrüdüne düşmediğimizi düşünüyorum (icra takibi ilke aynı gün tarafımıza ödeme yapılmadığından) Bu şartlarda karşı taraf icra takip masraf ve vekalet ücretinden de sorumlu mudur?

hala postaneye gidip paraları da almadık