Mesajı Okuyun
Old 04-08-2008, 12:02   #1
duyurucu1

Mutlu Yaşasın! Zengin Oldum!

YAŞASIN ! ZENGİN OLDUM!

Bu gün CMK ödemeleri yapıldı.Tamı tamına 3.326,46YTL para hesabıma aktarılmış.614,75 YTL KDV,683.05YTL de stopaj kesilmiş.

Peki bu kadar çok para kaç dosya için ödenmiş onu da açıklayayım mı?Yok yok açıklamayayım.Sonra gülersiniz.Bak gülmeyeceğinize söz verin açılayayım.

Tamam şimdi açıklıyorum.Basın da hazır mı?Açıklıyorum:

Dur bakayım önce yukardan aşağı bir sayayım.

Hım.Bir ..iki..üç..dört..

-5 tane Çocuk Mahkemesi var.Tanesi 220YTL bürüt

-1 tane 2007 yılından kalan Asliye Ceza Mahkemesi var Tanesi110YTL bürüt

-1 Tane Asliye Ceza Mahkemesi var.Tanesi 220YTL bürüt

-1 tane Asliye Ceza Mahkemesi var.13.02.2008 tarihli.Tanesi 230YTL bürüt.

-12 tane Cumhuriyet Başsavcılığı var. 2007 yılından kalan.Tanesi 130 YTL Bürüt.

-6 tane Cumhuriyet Başsavcılığı var .28.03.2008 tarihli.Tanesi 135YTL.Bürüt

3.226,46:26=124,09YTL dosya başı ortalama elime geçen para.

Yok yok yanlış okumadınız .Dosya başı elime geçen net para tamı tamına ortalama:124,09YTL.

Valla iyi para.Bu kadar parayı kim kazanıyor ki?

Daha da avukatlar sağda solda yakınıp duruyorlar.Neymiş efendim?Para kazanamıyorlarmış.Neymiş efendim eşit işe eşit ücretmiş?Ne demek yani şimdi Türkiye Barolar Birliğinin asgari ücret tarifesini de yukarıdaki CMK tarifesine mi indirelim?Yoksa CMK tarifesini yukarı mı çekelim?Yoksa her Baronun kendi serbest tarifesini CMK’ya göre mi ayarlayalım?.

Vergi denetmenleri ne diyor?”Ben anlamam kardeşim CMK tarifesi falan.Sizin Baronuzun tarifesi var.Para kazanıyorsunuz ki baronuz bak binlerce liralık tarifeler hazırlamış.”

Allah Allah.işler yine karıştı.

Ben yukarıdaki dosyaları bir de Türkiye Barolar Birliğinin tarifesine göre hesaplayacağım.

Sonrada kendi baromun tarifesine göre hesaplayacağım.Bakalım ne sonuçlar çıkacak.

Galiba vergi denetmenleri haklı.Biz avukatlar galiba çok para kazanıyoruz.Koca vergi denetmeni yalan söyleyecek değil ya?Ama benim valla billa elime geçen para aha yukarda yazdığım gibi.Hatta isterseniz dosya numaralarını dahi verebilirim.

Benim yine aklım karıştı.Biz çok para kazanıyorsak ben niye yetiştiremiyorum?Çocuklar var üniversitede okuyan hem de iki tane.Bir hanım var çalışmıyor.Getirirsem yer getirmezsem kapıda elime bakar durur.Bir küçük var lisede.Ellerinizden öper.Dersaneye göndereceğim de parasını nasıl denkleştireceğim diye düşünüyorum.

Neyse bu CMK parası bayağı işime yarayacak.Vay be.Demek zenginlik böyle bir şeymiş.Bu duyguyu da tattım ya artık gam yemem.