Mesajı Okuyun
Old 09-01-2014, 17:17   #2
Defi-Def

1. sorunuz açısından emin değilim fakat cezaevinden ilk iş müddetnamesini almak lazım. Müddetnamedeki bilgiler değerlendirmeyi yapmanız açısından yol gösterici olacaktır. Zira içtiması, mahsup alacağı varsa bunun yapılıp yapılmadığı, şartlı tahliye tarihi vs. bilgiler ayrıntılı yer alacaktır.
2. Sorunuz açısından 6411 sayılı yasa ile 18 ayın altında ceza alanların bir kaç gün yarı açık cezaevinde ( bazı cezaevleri 7 gün olarak uygulamakta) kalmak sureti ile denetim süresini tamamlayarak denetimli serbestlikten yararlanma hakkı düzenlendi. Çok yakın tarihte 11 ay ceza alan bir müvekkilim için cezaevine başvuru dilekçesi vermek sureti ile yararlanmasını sağladık. Hiç cezaevine girmeden bu haktan yararlanamıyor (ben denedim ama sonuç alamadım.) Ancak şöyle bir yöntem var şartlarınız uyuyorsa infaz erteleme başvurusu yapabilirsiniz veya araştırarak sadece bir gün denetim süresi uygulayan bir cezaevi bulursanız müvekkilinizin o cezaevine gönderilmesini talep edebilirsiniz. Başka bir dosyamızda da bu şekilde talepte bulunmuştuk ve kabul edilmişti.