Mesajı Okuyun
Old 01-11-2015, 21:08   #38
üye47177

Alıntı:
Yazan Av.Cansel Göktaş
Evet, biraz öyle olmuş 19.09.2011 tarihinde yorum yazmışım bu başlık altında. Bir yılı çoktan geçmiş bile. 2012 Eylül ayı başlangıcında ofisime bir müddet sigortalı bir hukuk bürosunda çalıştıktan sonra kavuştum ve bugün iyi ki de bu kararı vermişim diyorum, zerre pişmanlığım yok. Serbest olarak çalışmaya başlayalı 6 ayı geçkin bir süre oldu. O tarihte yazdığım yazıyı şimdi yeniden okudum da,kulaktan dolma bilgiler sanırım biraz abartılı olabiliyormuş. Ne ofis için başlangıçta gerekli masraflar (ben bir başka meslektaşla ofisi ortak kullanıyorum bunun da etkisi var ama paylaşmasaydım da aradaki fark abartılı bir rakam olmazdı) ne de sonrasındaki giderler söylenildiği gibi abartılı değil. Prosedürsel işlemleri ise zaten muhasebeci arkadaşlar sizi hiç yormadan hallediyorlar.İlk kendi bağımsız işim bir CMK dosyasıydı,3 şüphelisi olan ve biraz karışık bir dosyaydı. Savcılık nöbetçi mahkemeye sevk etmişti şahısları. Ve inanır mısınız ki bu meslekte ilk defa kimseyi aramadan, kimseye danışmak mecburiyetinde olmadan "Ne söyleyeyim, Ne diyeyim?" diye sormak zorunda kalmadan ivedilikle kendi kararlarımı alarak nöbetçi mahkemeye çıktığımda duyduğum heyecanı ve mutluluğu anlatmam imkansız. O dosyada başarılı sonuçlar da aldık. Ve çok güzel bir başlangıç oldu benim için. Her şey biranda olmuyor elbet, önce siz müvekkil arayışında oluyorsunuz ama işinizi dürüst ve hakkını vererek yaptıkça da telefonları aranan ve sorulan siz olmaya başlıyorsunuz. Rollerin zamanla değiştiğini an ve an görüyorsunuz.Uzattım sanırım, benden tavsiye aklında yeni hukuk bürosu açma fikri olan meslektaşlar "o doğru an, bu an" diye akıllarından geçirdikleri zaman hiç beklemeden cesaret toplamalıdır ve bu işe girişmelidir. Saygılar.

Yazınıza şu an, yeni büro açmış vergi kaydını nasıl yaptıracağını araştırırken denk geldim. Çok işime yarayan açıklamalarda bulunmuşsunuz fakat yeterli bilgi edinemediğim için sizi rahatsız etmek durumunda kaldım. Vergi kaydını muhasebeci yapıyor demişsiniz ? muhasebeciye kirasözleşmesi fotokopisi , imza sirküsü, ruhsat fotokopisi dışında neler götürmeliyim ? masrafı hakkında hiçbirbilgi bulamadım, bu konuda yardımcı olabilir misiniz? teşekkür ediyorum