Mesajı Okuyun
Old 04-01-2008, 10:23   #7
Themis99

Sayın Konuk,
Bulunduğunuz ilde ki baronun adli yardım bürosuna müracaat etmeniz gerekmektedir.
Bu müracaatınızda mali durumunuzun iyi olmadığını belirtmeniz ve bunu gösterir belgeleri adli yardım bürosuna sunmanız gerekmektedir.
Mali durumunuzun iyi olmadığını gösterir belgelerin neler olduğu , hangi belgelerin talep edildiği adli yardım bürosu tarafından size söylenecektir. Muhtardan alınacak fakirlik belgesi , herhangi bir geliri olmadığına dair Sosyal Güvenlik Kurumlarından alınacak belgeler bunlar arasındadır.

Adli yardım bürosu tarafından davanızı yürütmek üzere bir avukat görevlendirildiği takdirde , avukat her işlemi yapacak , duruşmalara girecek , kısacası sizin adınıza davayı yürüterek sonuçlandıracaktır.

Daha önce ki mesajlarda yer alan açıklamaların tahmine dayalı olduğu ve sizin anlatımlarınız göz önüne alınarak cevaplandığı unutulmamalıdır. Bu nedenle, boşanma ve sahip olduğunuz haklar yönünden bir karara varmadan önce yüz yüze bir avukatın hukuki yardımından faydalanılması gerektiği üzerinde ısrarla durulmaktadır.
Seçeceğiniz boşanma yolu ve sahip olduğunuz hakları kullanıp kullanmamak sizin kararınız olacaktır. Bu konuda avukatan herhangi bir karar vermesi beklenmemelidir.
Hapse girme olgusu ise tazminata hükmedilip icra takibine konulmasının ardından gündeme gelebilecek bir olgudur.
Tazminat tutarını hakim dosyaya sunulmuş olan delilleri kendi vicdani kanısına göre değerlendirerek belirler. Deliller ne kadar lehe ise tazminat tutarı o oranda yüksek olabilir. Ancak manevi tazminat tamamen hakimin kanaati ile belirlenir. Bu nedenle varsayımda bulunmak dahi hatalı olabilir.
Sorununuzun her aşamasında bir avukatın hukuki yardımından faydalanmanız mali durumunuz buna uygun değilse bulunduğunuz ilde ki baronun adli yardım bürosuna müracaat etmeniz önemlidir.
Saygılar.