Mesajı Okuyun
Old 26-02-2013, 13:33   #28
burakkoca

Alıntı:
Yazan YILDIZ HUKUK
Sayın Koca;

Van'a fiili haciz için talepte bulundunuz mu? İcra dairesi resen yapmıyor böyle bir işlemi biliyorsunuz..
Yani Van'da ki dosyanıza talimatı gönderip,fiili haciz için haciz avansını da ayrıca yatırmanız gerekir.
Yakalama masrafı içinden, ayrıca haciz masrafı alınmaz.
Bence Van dosyanızı kontrol edip,fiili haciz yapılıp yapılmadığını netleştirin.Eğer yapılmış ise fiili haczin yapıldığı tarih itibari ile 1 yıllık satış isteme süreniz yeniden başlamıştır.

Ben her şeyi süresinde yapıyorum lakin icra dairesinde başımıza gelen aksilikler yüzünden (dosyanın kaybolması, memurların dosya yoğunluğunun fazla olması) hiç bir işimiz yürümüyor nitekim dosyam yine yerinde yok yani bir talep açıyorum dosya en az 20 gün ortalıkta görünmüyor. Haliyle ilk koymuş olduğum haczin üzerinden 1 yıl geçtikten sonra araç yakalanmış ve nihayetinde bugün de fiili haciz yapılmıştır. Bu arada eskiden uyap üzerinden gönderilen talepler işleme alınmadığından hiç bir zaman uyap üzerinden haciz talep etmediğimi bunun yanında eski tarihli haczin yenilenmesi için talebimin olduğunu ama herhangi bir işlem yapılmadığını da bilmenizi isterim.