Mesajı Okuyun
Old 14-03-2008, 14:28   #22
tuval2310

Evet kötüler olmasa iyilerin değeri anlaşılmaz belki ama kötüler olmasaydı iyiler daha çok saygı görürdü diye düşünüyorum..

Bir kaç ay önce icra dairesinde çalışırken kılık kıyafeti pek düzgün olmayan , müdür ve memurlarla haddinden fazla samimi hatta 'laubali' konuşan , her yönüyle zaten rahatsız edici olan bu konuşmayı gereksiz ve abartılı kahkalarıyla daha da rahatsız edici kılan bir hanıma tanık oldum..Gözünüzde canlandırabilmişsinizdir umarım bu sahneyi..
Ben çok rahatsız oldum böylesine bir sohbete tanık olduğum için..Ama daha da kötüsü memur arkadaşın bu hanıma 'avukat' diye seslenmesi oldu..Öncelikle bu kişinin avukat olmasına çok şarşırmıştım ama beni asıl şok eden şey memurun 'avukat' diye seslenmesiydi..

Dikkatinizi çekiyorum 'avukat hanım ' değil ya da o kişinin adı da değil sadece 'avukat' !! (belki de ben bu laubali ortamdan çok şey bekledim zira 'hanım' kelimesi bu sohbette çok eğreti duruyor şimdi düşününce)

Daireye ceketini ilikleyerek giren borçlu,alacaklı ya da herhengi birini düşünün..Bir dahaki sefere yine ceketini ilikleyerek mi gider daireye ya da kendi avukatıyla görüşmeye? (yanlış anlaşılmasın ceket iliklemeyi saygının göstergesi olarak ilk aklıma gelen şey olduğu için yazdım yoksa mutlaka ceketler iliklenmelidir gibi bir düşüncem yok)

Bu yüzden saygı görmek istiyorsak her zaman her yerde giyim kuşamımıza,tavrımıza, konuşmalarımıza,insanlarla iletişim kurarkenki sınırlarımıza dikket etmeliyiz diye düşünüyorum..