Mesajı Okuyun
Old 28-03-2013, 22:57   #1
Konuk

Varsayılan boşanma sonrasında beraber yaşamaya devam eden kadının hakları var mı?

Merhaba;
Bir yakınım,eşinin emekliliğinin ödemesini yapmak ve yeni doğmuş çocuğuna süt,bez,mama gibi en tabi ihtiyaçlarını karşılayabilmek için, yaklaşık 9 yıl önce boşandı,bu esnada eşi emekli olup,sağlığını yitirdi,behçet hastalığı var,5 ay öncesi de akciğer kanseri teşhisi kondu.Bu evliliklerinden 2 tane çocukları var,çocukların velayeti anlaşmalı olarak anneye bırakıldı,doğal olarak cüz-i nafaka bağlandı.Durum şu ki ;Yakınımın kocası bu kadar zaman içersinde,eşinin annesinin maaşı ile evinin geçimini hatta hastalıklarının tedavi masraflarını karşılamakta,lakin yeni ev alınınca herşey tersine dönerek, şuan 'evimi aldım,maaşım var,çocuklarında sende ne yerseniz yiyin beni ilgilendirmez' diyip evin elektiriğini,suyunu kestirmekte,eşini aşağılayarak hakaretler ederek evinde sığdırmaz etmektedir.Açık bir şekilde de 'nereye şikayet edersen et,bana bişey olmaz senin paranı keserler'diyerek kadını tehdit etmekte bütün borçları kadının üstüne yıkarak dünyayı dar etmektedir.Bu durumda yapılacak bir şey var mı?yoksa bu kadın nereye gitmeli nasıl bir yol izlemelidir? Sorumu cevaplayan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.Saygılarımla...