Mesajı Okuyun
Old 02-10-2003, 15:14   #20
AllMcBeal

Slm, sanıyorum çok tepki toplayan cümleler sarfetmişim bu konuda, işlerimin yoğunluğundan dolayı daha evvel yanıt veremediğim özellikle benden yanıt bekleyenlerden özür diliyorum.
Evet cinsellik de bir ihtiyaçtır ancak sadece fiziksel değil aynı zamanda duygusal bir ihtiyaçtır da...Hatta özellikle manevi yönü olmazsa olmaz bir ihtiyaç. Sn.Admin'in alıntısı bana ünlü Papa fıkrasını hatırlattı, hani şu "burada genelev var mı?" fıkrası.
Sn. Bir Dost; gelişmiş sözcüğünü tırnak içinde kullandığımı belirtmek isterim. Hani modern(!), çağdaş kadınlarla(!) dolu bu "gelişmiş" ülkelerde geniş anlamda cinsellik ve dar anlamda bekaret tabu değil ya o bakımdan. Ben genel olarak ahlak çöküntüsünden bahsediyorum. Bu kadar sevimsiz ve işlevi olmayan bir obje olsaydı bu malum zar birçok Avrupa ülkesi ve ABD evlilik öncesi beraberliklerin önüne geçebilmek için çok ciddi bütçeler ayırmazdı bu işe. Gençleri peşinden sürükleyen starlar, röportajlarında bekareti özendirici konuşmazlardı herhalde. Yine zaman içinde yavaş yavaş enjekte edilerek dürüstlük, şeref, namus vs. gibi kavramlardan hergeçen gün biraz daha uzaklaştırılmasaydık, kimbilir belki banka hortumlamanın da önüne geçebilirdi malum zar. Ben bakire olmamayı cinayet sebebi saymıyorum. Erkeklerin mağrur bir komutan edasıyla etrafta dolaşıp dost sohbetlerinde başarılarını anlatıp (elinin kiridir helal olsun aslanım) denmesini onaylamıyorum. Ben kadının hem kendisinden (ruhen), hem de kendi vücudundan emin olarak cinsellik yaşaması taraftarıyım. Hiç kimseye bedeni ile ilgili yaptığı tercihten dolayı yaptırım uygulanmamalı ama popülist söylemlerin etkisi ile de bu kez bekaret zarı öcü olarak nitelendirilmemeli,devamla bakire olmamak özendirilmemeli birçok aylık çağdaş(!) kadın dergilerinin yaptığı gibi. Ha bu arada Sn. Merhaba, hoşgeldiniz, ama belirtmek istedim, erkek tanrılara istemleri dışında hazırlanan bir kurban değilim, kadın-erkek ilişkilerinde bir tarafı kurban görenlerden de değilim.
Selamlar