Mesajı Okuyun
Old 05-02-2007, 18:32   #1
hamburabi42

Varsayılan Bono - Boşa Atılan İmza - Bonoda İsim

Değerli meslektaşlarım herkese iyi çalışmalar

takibe koyduğum bir bono var. bu bonoda 3 adet imza var ve hepis aynı şahsa ait.bu imzaların 1 tansi işletme kaşesinin üzerinde. diğer ikisi ise boşta. lakin imza atan şahıs işletme yetkilisi değil. telefon ile işletme sahini aradım ve imzayı ben atmadım itiraz edrim dedi. bende borçlu şahsın ismini bilmeme rağmen bono da oynama yapmamak için imza sahibi adına takip talebi ve örnek no 10 hazırlayıp takip yaptım. tebligat bila döndü bu kere zabıta tahkikatı istedim icra md yrd. bu sefer bonoda borçlunun ismi yok diyerek karar vermedi ve hala karar vermi,ş değil
onunla tekrar görüşeceğim. hatırladığım kadarı ile bononun zorunlu şartları arasında keşidecinin isminin yazması gerkmiyo. yani boşa atılan bir imza dahi şahsın borçlanması için yeterliydi. bu yönde yargıtay kararları varsa gönderebiriseniz seviniri.

ben olaya şöyle yaklaşıyorum;
imza var isim yok diğer unsurlar tamam ve tebligat yapılacak sonuçta. şayet takip yaptığım şahıs imzanın kendine ait olmadığını iddia ed,yorsa itiraz eder. yani ismin yazılmsı gerekmediği kaatindeyim. şuan icra md yrd ne yapacağı şaırdı reddetse bile neye göre reddedecek onu söyleyemiyor. bana bu takibi ilmasız tak,be çevirelim gibi dayanasız şeyler söylüyor.

şimdiden cevaplerınız için teşekkür edrim