Mesajı Okuyun
Old 23-03-2012, 07:43   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Avrasya
Şüphesiz bir eleştiri toplumu değiliz. Çoğumuz hazzetmeyiz eleştirilmekten.

(Doğru) düzgün eleştirebilen bir toplum olduğumuzu da düşünmüyorum. Eleştiri ile hakareti birbirinden ayırt edebilenimiz çok azdır.

Ekşi Sözlük ve geniş olarak ele alırsak sözlükler, internet ortamının bu açılardan en elit denebilecek ortamları iken (sanırım) sözlüklere olan ilginin ve buna bağlı olarak sözlükler yoluyla çok sayıda kişiye ulaşabileceğinin farkına varan kullanıcıların artması nedeniyle son zamanlarda (bence)kendilerinden şikayet edilen forumlara dönüşmekteler.

Hal böyle iken eleştirmeyi en (halkça) iyi yapabilen Ekşi Sözlük (ve diğer sözlükler) de eleştiri çizgisinden uzaklaşıp hakaret sınırına girmeye başlarsa, internet dünyamızın en yararlı alanlarından birini daha MUZIR saflarına göndermiş oluruz.

Tüm bunları uzun zamandır düşünüyordum ama yazmaya bir türlü elim varmıyordu. Eleştirinin ucu bize dokununca ''vakti gelmiştir'' dedim. Buyrun avukatlık nasıl bir meslekmiş Ekşi Sözlük'ten öğrenin;

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=avukatl%C4%B1k

Avukatlık mesleği ile ilgili olarak toplumun ve hatta devletin genel algısı maalesef olumsuz olduğundan; bu olumsuzluk, her alanda kendine yer buluyor.