Mesajı Okuyun
Old 15-03-2009, 22:48   #61
didem kunal

Mesleğin içinde olan bizler, bu kadar karamsar ve olumsuz konuşursak zaten mesleğimizin yitirilmiş saygınlığından kalanı da koruyamayız. Sadece konuşuyoruz,toplanıp birşeylerin girişiminde bulunmuyoruz. İşte ben en çok buna üzülüyorum. paragöz,ticari iş zihniyetli avukatlar çpk fazla haklısınız. Ama tavsiye niteliğindeki ücret tarifesi sadece tavsiye edilmekle kalıyorsa,sen bir davaya başka mablaya o başka başka meblağlara bakıyorsa, vatandaş avukat avukat dolaşıp en uygun fiyata bakanı bulmaya çalışıyorlar. kaliteli avukatı değil. ne acı değil mi? Burda bunları vatandaşın da okuyacağı bir platformda tartışılırsak,kendi kendimizi yok ederiz. ben tartışmayalım da demiyorum ama bu konu bu sitede farkl farklı başlıklar altında zaten defalarca konuşuıldu tartışıldı. ama alınan bir sonuç ya da atılan bir adım yok maalesef. Acaba terzi kendi söküğünü mü dikemiyor. Ben bu çalışma ortamında sıkıntımız olan durumu yenmek adına elimden geleni yaparım ama diğer arkadaşlarım yapmadığı sürece benim de iş alanım maalesef daralır ve topluluğa ben de ayak uydururum. Peki nasıl düzelticez bu sistemi.tek taanca olmaz bu iş. bir olmak zorundayız. bence bunun için ciddi bir girişimde bulunmalıyız.