Mesajı Okuyun
Old 17-07-2013, 10:04   #10
Av.Şenol Saltık

Meselenin gerçek yüzü anlaşıldı. Artık bu tarz davranışların klasikleştiği söyleyebilirim. Dava kazanılınca "müvekkil" kazanmış oluyor, kaybedilince "avukat" kaybetmiş oluyor.

Üstadım, yapmanız gereken yol belli aslında. Bence hemen siz de müvekkiller aleyhine vekalet ücretinizden dolayı icra takibi başlatın. Belki de başlattınız bilemiyorum. Takibe büyük ihtimalle itiraz edeceklerdir. Çünkü bu aşamada malesef başka bir meslektaşımızdan ciddi şekilde yardım alıyorlar bu belli. Müvekkillerinizin aleyhinize açtığı icra takibine itiraz etmişsinizdir büyük ihtimalle. Bu durumda, sizin açtığınız icra takibi ile karşı tarafın icra dosyası aynı olayla ilgili olduğundan, İtirazın İptali davası aynı Asliye Hukuk Mahkemesinde görülür. Ayrı dava açılmışsa bile birleştirilir. Bence Asliye Hukuk Hakimi bu işi çözer, müvekkillerin asıl amacının vekalet ücretini ödememek olduğunu anlar. Ayrıca, faizle ilgili talimat konusunda Mahkemeye açıklama yapmalısınız. Bu konuda sözlü onay almışsanız onu da Mahkemeye belirtirsiniz. Sonuçta mesleğin yoğunluğu ve davanın kapsamına göre her zaman müvekkilden yazılı talimat almak mümkün olmayabiliyor. Nerticede davanın asıl konusunu çözmüş ve müvekkiller lehine kazanım elde etmişsiniz, buradaki ihtilaf davanın ferisiyle ilgili olduğundan, Mahkemenin sizi mağdur etmeyeceğine inanıyorum.

İyi Çalışnmalar