Mesajı Okuyun
Old 14-05-2007, 01:08   #23
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan pinar*
Forumu okudum, açıkçası kişinin kendini geliştirmesi ve hayatın gerçekleri,şans faktörü konusunda sizlere katılıyorum ancak serbest avukatlık yapmak isteyen birinin başvurusunda her şeyden önce mezun olduğu okul kısmında Galatasaray Üniv. yazması ya da bir başka üniv. isminin yer alması (ikincisi için isim vermek doğru olmaz sanırım)beraberinde illaki bir ön yargı getirecektir. Bir diğeri mezun olduğumuz okulun bu noktada %30 luktan öte bir getirisi yoksa ben neden deliler gibi çalışıp ÖSS denen saçmalıkta ter döktüm? Eğer okulda aldığım fransızca ve inglizce hukuk dersleri de bana iş hayatımda ayrıcalık katmayacaksa şu vize haftasında ne için çırpınıyorum???

%30 için çalışıyorsunuz.Bu sayede sağlam bir temel atmış oluyorsunuz.Gerisini getirmek için ;Eğitimin ilk yıllarında, iyi bir hamle yapmalısınız ki bu hamle,istediğiniz sonuca ulaşmanızı sağlayabilir.Velhasıl mücadele etmeden iyi bir sonuç beklemek olmaz.Önce görevinizi yapın ,istediğiniz sonuç olmayabilir tabii.Hayat : Siz başka planlar yaparken ; karşınıza çıkan olabilir...