Mesajı Okuyun
Old 02-06-2012, 16:25   #45
Gemici

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Tersini düşünelim; "Siz adamı terörist edersiniz, yazıklar olsun!" demek suç değil.
O zaman, Pazartesi başlarız:
- Şu hakim benim davamı reddetmişti. Ac kapısını,"Siz adamı terörist edersiniz, yazıklar olsun!" de git.
- Şu avukat yüzünden haklı davamı kaybettim. Git bürosuna, "Siz adamı terörist edersiniz, yazıklar olsun!" de git.
- Şu Bakan şu işde bana göre hatalı işlem yapmıştı. Bekle Bakanlığın önünde, "Siz adamı terörist edersiniz, yazıklar olsun!" de git.
- Şu THS yöneticisi benim mesajımı silmişti. Gir THS'ye, "Siz adamı terörist edersiniz, yazıklar olsun!" de git.
- Şu manav bana çürük domates vermişti. Git manava, "Siz adamı terörist edersiniz, yazıklar olsun!" de git.
- Şu Cengiz Aladağ hep benim yazdıklarıma muhalefet ediyor. İlk gördüğün yerde "Siz adamı terörist edersiniz, yazıklar olsun!" de git.
...
...

17 nolu mesajımda belirttim, "siz adamı terörist edersiniz ..." sözü,... adamı verem edersin,... adamı deli edersin, adamı çileden çıkarısın, ...sözlerinin günümüz Türkiyesine ayarlanmış verziyonudur.
Verem edersin, deli edersin, çileden çıkarırsın sözleri, tekrarlanan, durmadan yinelenen bir davranışa karşı söylenen sözlerdir. Sözü söyleyenin bütün sabrına rağmen, bütün katlanmalarına rağmen, defalarca ne olursun yapma demelerine rağmen aynı eylem tekrar etmektedir ve eylem sahibi eyleminin sürdürmekte ısrarlıdır. Verem olma, delirme, çileden çıkma bilindiği gibi bugünden yarına oluşan olgular değildir, belirli bir gelişim sonucunda oluşurlar. Söz sahibi, eylem sahibine 'ne olur yapma, yeter artık, davranışların devam ederse beni sağlığımdan edeceksin demek istemektedir. Söz karşıdakine karşı söylenmiş olsa bile, söyleyenin ruh halini ve çaresizliğini dile getirmektedir.

Verem, deli olma, çileden çıkma belalı sağlığa zararlı durumlardır. Bu zararlı şeylerin yerini günümüz Türkiyesinde terörizm almış olacak ki, söz sahibi "siz adamı terörist edersiniz ...hepinize yazıklar olsun" demektedir.

Sayın Av.Cengiz Aladağ,
verdiğiniz örneklerin hepsi için 'adamı verem edersiniz, adamı terörist edersiniz' sözleri, koşullar gerçekleştiğinde, hakaret olarak düşünlebilir. Koşullar belirli menfi bir davranışın defalarca ve karşıdakinin zararına olarak tekrarlanmasıdır; hakimin söz konusu kişinin haklı birçok davasını red etmesidir; avukatın defalarca haklı davayı kaybetmesidir; bakanın devamlı olarak hatalı işler yapmasıdır; THS yöneticisinin silinmeyecek mesajları tekrar yekrar silmesidir; manavın tüm uyarılara rağmen devamlı olarak çürük domatesleri poşetin altına koymasıdır; Cengiz Aladağ'ın sırf beni kızdırmak için yazdıklarıma muhalefet etmesi ve benim Cengiz Aladağın mesajlarına devamlı olarak karşı çıkmamdır.

Not: Cengiz Aladağ beğendiğim, sempatik ve yazdıklarını enine sonuna düşünüp o na göre yazan bir hukukçudur; Katılmadığım bir tek mesajı ile beni 'terörist edemez'

Saygılarımla