Mesajı Okuyun
Old 09-09-2009, 15:25   #3
Konuk

ilginiz için çok teşekkür ederim öncelikle.

açılan dava boşanma davasıdır.benim ifademle koruma kararı aldık 2 yıl önce.şahitler geldi üst komşularımız evde bağrmaların olduğunu babamın alkollü olduğunu daha öncde bu tarz olaylar yaşadığmızı anlattılar.
benim ünivrste zmanında yanında kaldığım biarkadaşımın annesi geldi.babmın ilgisiz oluşu ile ilgili şahitlik yaptı.benm evinde 1 yıla ykın kaldğımı babamın bir kere arayıp sormadığını bir kere kızım nerede kalıyor diye bakmaya gelmedğinin şahitliğini yaptı..

babamın ise iki tane kendi içki masasından getirdiği şahit arkadaşları onun iyi bir insan olduğunu söylediler ve hakim karar verdi.

bir duruşma esnasında babamın bize iftira atması üzerine ben duruşmada sinir krizi geçirerek hakimin önünde
annemi bıçaklamaya kalkan sensin dedim.
oda bunu kabul ederek sizde eve geç gelmeseydiniz dedi...

bu diyaloğa rapmen hakim bunla ilgilitutanak tutmadı.

"Babanızı evden önce çekilecek bir ihtarname sonrası, müdahalenin men-i davası ile çıkartmak mümkündür"dediniz

bu bahsine ettiğimiz davayı açmak için delile ihtıyacımız var mı ? ilk kez duydumda bunu.neye dayanarak çıkartmış olacağız onu evde bu dava ile.

tek isteğimiz şu an evden gitmesi ve şerh kalktığı anda evimizi satıp kendimizi annemle güvenceye almamız.

savcılar dahi bu davanın bitmiş olması gerektiğini söylüyor..fakat hakiminin davamızda haklı olmamıza gözünün önünde yaşananlara rağmen göz önünde bulundrma gereği duymadığı çok şey var.
buna bize nasıl adalet sorusunu sorduruyor?

şu an daa yargıtayda iken şerh kaldırma davası açamıyormuyuz ?

ve oturduğumuz ev ne olursa olsun annemin üzerine evi ondan hbersiz kiraya versek ? ne olur? evden zorla çıkmak zorunda kalıcak...bizde annemle frklı bi yerde kiraya çıkarız ve oraya gelmemesi için yeni ikametimize uzaklşarma istesek? gibi seçneklr mümkünmüdür?

teşekkürler iyi çalışmalar