Mesajı Okuyun
Old 15-05-2007, 00:47   #13
av.mgul

oylama konusunda benim dikkatimi çeken olay; yugoslavya cumhuriyetinden ayrılan ülkelerin hepsinin sırbistanı desteklemesi idi. iyi niyetli bir yorum yapacak olursak şarkıyı çok beğenmişler diyebiliriz ama bence bu devletler sanki bir vefa gösterisinde bulundalar kendilerince. böyle de olunca insanın aklına şu geliyor madem o kadar seviyordunuz niye ayrıldınız kardeşim. sonuç olarak yine siyasi olayların gölgesinde kalan bir yarışma oldu.
bir diğer ilginç olay ise bizim ermenistana 12 puan vermemiz(bu konuda yorum yapmak istemiyorum) fransa nın bize 12 puan vermesiydi. fransanın verdiği puanda da son zamanlardaki türk-fransız geriliminin payı yokmuydu?
tüm bunların ışığında şarkının diline geçmek istiyorum. herkes aynı konuda hemfikir olduğuna göre; yani oyların siyasi olduğunu düşünüyoruz. o zaman kendi kültürümüzü tanıtan bir şarkıyla çıkıp en azından duruşumuzu göstersek daha iyi olmaz mı?
(evet ben de kenan doğulu nun bu dil tartışmalarının ilk çıktığı sıralarda geri kafalı ilan ettiği kişilerdenim)
saygılar