Mesajı Okuyun
Old 07-07-2013, 21:51   #1
Digurak

Varsayılan Bosanma davasında karsı dava mi yeni bir dava mı açmalıyım

Arkadaslar herkese merhaba, öncelikle sunu soylemek istiyorum Ben de sizler gibi avukatım ancak şirket avukatı olarak çalıştığım için cogu davaya uzağım onun için basıma gelen konuda bana yardımcı olacağınız için şimdiden teşekkür ederim. Eniştem teyzeme karsı siddetli gecimsizlikten dolayi bosanma davası açtı ve bu bosanma talebinin yanında 2002den önce edinilmiş bahçenin ve 1998 de yapımına başlanmış 2005 de tapusu alınmış ancak 2010 da geri ödemesi bitmiş evin hisselerinin 1/2 oranında kaydının kendine verilmesini talep etmiş. Teyzem de bosanmak istiyor sebep de aynı ancak saydığım gayrimenkullerin alımında eniştemin hiçbir katkısı yok. Zaten bahçeyle ilgili bir sıkıntı 2002den önce edinildi ancak teyzem evden hisse vermek istemiyor. Öncelikle size sormak istediğim konu teyzem de bosanmak istiyor ama enistemin gayrimenkullerle ilgili isteklerini reddiyor. Bu durumda karsı dava mı acmak daha uygun olur yoksa yeni bir dava mı? Ayrıca eniştem davayi ilçede acmış ama teyzem yeni dava acarsa ilde acmak istiyor ikametgahı da orası. Bir de sanırım yargitayin bir kararı varmış tapuda kendi adına tescil lsteyemedigi ile ilgili bu sebeple de davanın reddini mı istemeliyiz? Yani boşanmayı istiyor ama bu isteklerini reddediyor bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz?