Mesajı Okuyun
Old 21-08-2007, 20:06   #5
Av.Ayse E.

tebligat kanunun 32 maddesine gore teblig usulune aykırı yapılmıs olsa dahı muhatabı teblige muttali olmus ıse muteber sayılır...Muttali oldugu tarıhten ıtıbaren muayyen muddet ıcınde şikayet ve gecıkmıs ıtıraz hakkını kullanabılecegınden teblıgatın usulsuzlugunden bahısle iptali cihetıne gidilmez....Y:İİD.23.05.1963-6173/6244

burada teblıgat usulune uygun olmasa bıle borclu acısından ogrenme tarıhı esas alınır demekte iken...

kanaatımce borclu parayı odemekle odeme emrıni ve takibide ogrenmıs sayılır tabı daha once dosyadan fotokopı almamıs vs baskaca bır ıslem yapmamıs ıse...

bu durumda ((parayı yatırmıs olsa bıle)) ogrenme yanı aksı kanıtlanmadıkca parayıb yatırma tarıhınden ıtıbaren baslayacak olan borca ıtıraz suresı ıcınde de herhangıbır ıtırazı olmamıs ıse parayı yatırırken ıtırazı kayıt ıle serh dusmemıs ıse takıp kesınlesır...

memur hala parayı vermez ısede paranın odenmesı ıcın talep acarsınız red eder ve memurun ıslemı de sıkayet yolu ıle kaldırılır dıye dusunuyorum en azından ben boyle yapardım...

ıyı calısmlar....