Mesajı Okuyun
Old 23-05-2014, 14:30   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar.6 ay önce anlaşmalı olarak boşandım.eşim boşandığına pişman olduğunu söyleyip temyize başvurdu 2 gün önce Yargıtay onama vererek dosyayı yerel mahkemeye postalamış.şimdi ne yapmam lazım.artık eskı adresımde oturmuyorum.yerel mahkemeye ne kadar surede dosya geliyor ardından karar nasıl kesınlesıyor kendım gıdıp alabılırmıyım.ayrıca Yargıtay kararına itiraz edebilirmi karşı taraf ve bunun için ücret ödüyormu.yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.soyadımın bıran önce degışmesini istiyorum artık
Sayın Katılımcı;

Boşanma davası devam ederken mevcut olan adresinizde oturmadığınız için ve/veya dosyada tebligat masrafı bulunmuyor ise karar tarafınıza tebliğ edilmemiş olacaktır.

Kararın size tebliğ edilmemesi nedeniyle kesinleşmesi mümkün olmayacaktır. Bizzat ilgili mahkemeye giderek kararı elden tebliğ almanızı öneririm.

Yargıtay anlaşmalı boşanma kararını onamış olduğundan bu karar, taraflara tebliğin üzerinden 15 gün geçmesiyle birlikte karar düzeltme yoluna başvurulmaz ise kesinleşir.

(Karar düzeltme yolu, Yargıtay'ın onama kararının ardından belli şartların gerçekleşmesi durumunda başvurabilecek bir yoldur.)

Saygılarımla..