Mesajı Okuyun
Old 10-03-2012, 12:38   #116
Mahmut Abbas

Sayın avukatlarımız icra dairelerinin durumu adlı başlıkta bir çok sorun dile getirmissiniz ben size bir özet yapmak istiyorum evet icra daireleri çok yoğun çalışır, dosya sayısı çok fazladır bu durum personel sayısı ile kıyaslandığında mahkemelerin vs. kat ve katıdır ancak buna rağmen icra müdürlüklerinde işler yürüsün diye elimizden geleni yapmaktayız hatta bu gün cumartesi talepler birikti diye geldim çalışıyorum ve yarında geleceğim pazar günü de çalışacağım, tüm insanların yaptığı gibi en kolay yaptığımız şey malesef eleştiridir ve bunu yaparkende empati kurmamak en büyük yanlışımızdır...
Evet icra dairelerinin vermiş olduğu hizmetten yeteri kadar hızlı ve kaliteli olmayısından hem vatandaş, hem avukatlar hemde çalışanlar rahatsızdır, hatta adalet bakanlığımız bile bu konunun üzerine gitmeye gerek yasal gerek alt yapı gerekse personel konusunda çözüm yolları bulmaya çalışmakta ve bu konuda çaba sergilemektedir.
Ancak neden yapıcı eleştirme yerine her zaman kolay gelen eleştiriyi tercih ediyoruz, ben bir icra müdürüyüm ancak her şeyden önce bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıyım bende başka kurumlarda işim olup gidince inanın adliye çalışanlarını arıyorum hatta bu durumdan avukat arkadaşlarda bahseder örneğin bir vergi dairesine gittiğinizde, bir nüfus müdürlüğüne gittiğinizde adliyedeki çalışmayı, hızı vs aramıyormusunuz şahsen arıyorum,
ayrıca icra müdürlüğünün özelleşmesinden bahseden değerli avukatlarımıza şunu sormak isterim bilmiyorum hacze çıkanınız vardır aranızda haczin muhafazanın ne demek olduğunu elbetteki bilirsiniz ne tür durumlarla karşılaşabileceğinizi, adliyeden geldik devlet memuruyuz dememize rağmen türlü gerginliklerle, türlü engellemelerle karşılaşıyoruz/karşılaşıyorsunuz ve güvenlik (polis/jandarma) almamız çoğu zaman gerekiyor peki bu durumlarda özelleşti diyelim devlet memuru olmayan bir icra çalışanı ile hacze gittiğinizde muhafaza yapacağınızda bu durum sizce dahamı iyi olacak dahamı rahat olacak
Ben daha yapıcı daha olumlu kimseyi kırmadan incitmeden daha güzel yorumlar bekliyorum bir de tavsiyem olacak lütfen biryerde bir yanlış görüyorsanız bu meslektaşınız dahi olsa lütfen o yanlışlığın ortadan kalkması için yasal yollardan mücadele içine giriniz yoksa böyle sanal alemde yorumlar yazarak bir yere varamayız şahsen ben bunu kendi adıma yapıyorum bulunduğum ortamda ne kendim yanlış yaparım nede yapılmasına göz yumarım...
Sağlıcakla ve esenlikle kalın saygılar...