Mesajı Okuyun
Old 27-08-2007, 18:06   #139
hukukun-üstünlüğü

Varsayılan hukuk

şunu öncelikle belirtelim ki özel üniversite de okuyan arkadaşların okurken göstermiş oldukları emeğe saygı duyuyorum.herkesin fabrikası olmayabilir çok zengin de olmayabilir biz burda hukuk eğitiminden bahsediyoruz.hukuk öneminden ötürü başlı başına bir prestijdir.hakim savcı ve avukat adalet sisteminin taşıyıcılarıdır hepsinin görevi gereği gibi yerine getirildiği müddetçe kutsaldır.ben eleştirirken sadece özel hukukları değil birçok devlet üniversitesini de eleştirdim.daha doğru dürüst akademik kadrosu olmayan hukuk fakülteleri var.özellerle beraber yaklaşık 30 civarı hukuk fakültesi oldu.burda bir çarpıklık yok mu?bu kadar hukuk fakültesinden mezun olan binlerce kişi nasıl istihdam edilecek?ülkemiz bu kadar çok hukuk mezununu kaldıracak yapıya iş alanına sahip mi?bu yanlış gidişe kim dur diyecek?bence en erken zamanda hukuk fakültelerinin sayısı azaltılmalı.bu bir zorunluluktur.hani hukuk fakültesi açılmayacaktı bursa da ve erzurumda neden yeni iki tane açıldı anlamakta güçlük çekiyorum.bence bu durumdan zarar görecek olan hukuk fakültesini tercih eden onlarca genç olacaktır ve hukuk mesleğinin prestiji de yok olacaktır.tabi arkadaşın bahsettiği özel hukuklulara sözüm yok onların fabikası falan varmış onlar istihdam sorunu çekmezler.hukuk bazıları için amaç olmaktan çok araç halini aldı.