Mesajı Okuyun
Old 26-08-2007, 13:12   #135
spinoza

Alıntı:
Yazan slide
sizlere devlet üniversitesindeki öğrencilerin asistanlardan ders aldığını kim söylüyor bilemem...ama bilin ki en azından ankara üniversitesinde hocalar birebir derse kendileri gelmektedir...vakıf üniversitesinde okuyan bir çok arkadaşım var zaten ayrıca gidip de incelememi gerektirem bi durum yok..ayrıca siz kabul etseniz de etmeseniz de toplumun hakime savcıya bakışı aşikar ortadır..prestiji en yüksek işlerdendir..şunu anlamıyorum bu savunmanız niye elbette savunacaksınız kendinizi ama savunmanın da gerçeklik payı olmalı..
Hukuk yelpazesi çok geniş bir meslek alanıdır. Kişiler istedigine yönelmekte serbesttir. Size göre hakim/savcı olmak iyidir, bir başkasına göre de avukat ya da asistan olmak iyidir. Hukuk zaten yeterince prestijli bir meslektir. Bunu şu iyi ya da şu kötü diye indirgemek yanlıştır. Ayrıca diğer meslek alanlarında oldugu gibi her iş için belli kişiler lazımdır. Bu ülkede avukat olmalıdır ki insanlar haklarını savunabilsin,bu ülke de hakim/savcı olmalıdır ki yargı yetkisini kullanabilsin. Bu alanlardan en az birisinin eksikligi diger tarafı tıkayacaktır. Bu bir sistemdir, her işin daha kolay şekilde hallolması için. Ayrıca hukuk farklı düşüncelere açıktır,sığ değildir. Siz ise sırf hakimleri ve savcıları yücelterek çok sıg düşündügünüzü gösteriyorsunuz. Herkes ne olmak istiyorsa onu olsun. Gereksiz tartışmalara girmeye gerçekten gerek yok. Bu ülkede çözülmesi gereken daha önemli meseleler var. Siz hakim/savcı olmak istiyorsanız size hayatınızda başarılar dilerim. Ben ise avukat ya da asistan olmak istiyorum. Bu da benim fikrim olduguna göre saygı duymayı hakettigi kanaatindeyim.
Saygılarımla