Mesajı Okuyun
Old 01-01-2009, 17:37   #2
Yavanna

Ben bilgi hukuk son sinif ogrencisiyim. Bircok arkadasim yuksek lisans yapiyor su anda bizim okulda. Hepsi de cok memnun. Oncelikle hocalarimiz cok iyi; buyuk ihtimalle siz de arastirmissinizdir. Ayrica dier universitelere oranla cok daha fazla ders secme imkaniniz mevcut; ornegin insan haklari yuksek lisansi yaparken ekonomi hukuku programindan da dersler alabilirsiniz cunku sistemde hepsi elective yani secmeli olarak geciyor. ( Kayit donemlerinde daha once yuksek lisans ogrencisi kaydi yaptigim icin biliyorum)
Burs imkanlari da yuksek. Sadece bilgililer dernegi uyesi olarak (hem de ayni kampusteki spor tesislerinden faydalanabilirsiniz yillik ucreti disariya gore iyidir) bile yaklasik %15-20 yuksek lisans bursu alabilirsiniz. Ayrica Garanti Bankasinin bizim okul icin yuksek lisans kredisi var. Internet sitesinden detaylarina bakabilirsiniz.
Onun disinda basvuruda degerlendirdikleri en onemli seyler ALES puaniniz, lisans ortalamaniz, referansiniz ve tabiki mulakatiniz. Mulakatta ne sorduklarini bilmiyorum ama insan Niyazi Oktem, Cemal Bali Akal, Burak Oder, Turgut Tarhanli, Veliye Yanli gibi hocalarin onunde iyi ter doker diye dusunuyorum. Siz yine de hazirlikli gidin.

Ikinci donem de basvurulabiliyor bu programa. Hem tezli hem tezsiz program var, en buyuk artisi tum derslerin aksam 6-9 ve haftasonu olmasi. Yani diger programlarda oldugu gibi tezli yuksek lisans yaparken varsa stajinizi veya isinizi birakmak zorunda kalmazsiniz. Hocalarin sinav saatleri konusunda da calisanlar icin yeterince esnek olduklarini arkadaslarimdan biliyorum.

Daha fazla akliniza takilan birsey olursa lutfen cekinmeyin.

Basarilar